Vidaus ir lauko baldai terasose su stogu

2018-11-02
pagal

Artėja šilčiausias metų laikas, kuris atidarys terasų sezoną, maisto gamybą lauke ir draugų ar šeimos vakarienes gryname ore. Jeigu savo namuose džiaugiatės terasa su stogu, šis straipsnis - kaip tik jums. Įsigyti visą lauko baldų komplektą, kuris būtų estetiškai patrauklus, mano asmenine nuomone, yra išties sudėtinga arba per brangu, todėl aptarsiu variantus, kaip galima suderinti vidaus ir lauko baldus kartu. 

Kokie galimi tokio scenarijaus pliusai ir minusai? Finansine prasme tai yra žymiai pigiau. Galite naudoti namuose esančius baldus, tačiau juos reikės atnešti/išnešti. Dažniausiai ir komforto prasme vidaus minkšti baldai yra patogesni, bet kiekvienam spręsti, ar geriau didesnės išlaidos ir stacionarūs terasoje laikomi baldai, ar minimalios išlaidos ir mobilūs vidaus baldai.

Mažiausiai laiko, daiktų perstumdymo ir nešiojimo užims didesnių ir sunkesnių lauko baldų (minkštasuolio, kėdžių, krėslų ir stalų) laikymas ten, kur jiems ir priklauso - lauko terasoje. Tuomet, norint šią erdvę padaryti jaukesne, tereiks iš namų atsinešti įvairių smulkmenų: banketę, indus vaisiams, pagalvėles, pledus ir kitus nesunkius daiktus.

Būtent šiame interjere ir taikomas panašus principas. Minkšti baldai ir stalas yra iš lauko baldų asortimento, o pagalvėlės ir kiti namų aksesuarai sunešti iš vidaus. Beje, šie lauko baldai - nepaprastai dailūs (kas yra retas atvejis) ir tiks prie daugelio namų interjero. Rudą spalvą lietuviai labai mėgsta, tad nebus sunku priderinti kitas detales. Nepamirškite ir kokybiškos bei stilingos kepsninės. Jos pagalba ne tik pavaišinsite artimuosius ir svečius, bet ir papuošite terasą.

Jeigu viso lauko baldų komplekto pirkti nesinori, visada galite naudoti baldus, naudojamus svetainėje: patogų ryškiaspalvį fotelį ir/ar banketę, kuri tarnaus, kaip papildomas staliukas. Nebijokite eksperimentuoti ir pamiksuoti lauko bei vidaus baldų kartu. Nustebsite, kokių įdomių variantų galite susikurti ir tuo pačiu nesunkiai pakeisite interjero nuotaiką.

Na, o jeigu nenorite papildomai investuoti į lauko baldus ar nerandate TŲ geriausių, galbūt užteks vos vieno? Supamas krėslas - ko gero daugelio svajonė yra itin trokštamas baldas tiek svetainėje, tiek miegamajame. Galite vienu šūviu nušauti du zuikius ir įsigyti lauke naudoti skirtą krėslą (jis yra iš plastiko). Žiemą juo mėgausitės namuose, o vasarą - lauko terasoje. Papildomai pridėkite kelias pagalvėles ir net nesinorės iš jo išlipti!

                                  Kabantys krėslai

Abejose, žemiau esančiose, nuotraukose naudojami vidaus baldai, išskyrus vieną lauko - supamą krėslą. Jeigu rinksitės tamsiai rudą spalvą, nepamirškite, jog ir kiti baldai turėtų būti panašios spalvos. Tuomet interjeras atrodys vientisas, o ir naudojant krėslą viduje, jis neišsiskirs ir taps pilnaverte interjero dalimi. Balta spalva - saugiausia. Prie jos dera visos kitos spalvos, tad jeigu nenorite turėti problemų su spalvų derinimu - turėkite tai omeny!

                                  Foteliai l Dvivietės sofos

                                  Dvivietės sofos l Banketės

Teksto autorė Evelina Aleliūnienė (www.e-interjeras.lt)