Laimingo vaiko kambarys kuriamas pagal jo charakterį

Smagu, jei vaikas turi savo erdvę, savo kambarį, kurį kuriant būtina atsižvelgti ne tik į jo amžių, lytį, pomėgius, bet ir į vaiko charakterį. O galimybių patogiai ir gražiai sukurti atžalos kambario interjerą šiandien yra kaip niekada daug. Viena jų – išsirinkti Lietuvoje dar mažai žinomo vaikų ir jaunuolių baldų gamintojo „Meblik“ išskirtinio dizaino baldus, kurie vaikų kambarį neabejotinai pavers mėgstamiausia vieta namuose.

Spalva ir charakteris

Kuriant vaiko kambarį patartina pamiršti specifinius interjero kūrimo principus ir tiesiog paisyti paties mažojo žmogučio norų. Juk čia jis ir miegos, ir mokysis, ir žais. Jo pirmasis kambarys turi padėti vystytis jo vaizduotei, čia jis turi jaustis saugus. Balduose ir interjero detalėse gali vyrauti vaiko mėgstami animaciniai herojai. Kambaryje, kurį puošia mylimi veikėjai, vaikas jaučiasi saugiau ir ramiau.

Žinoma, labai svarbu, kad ir patys baldai būtų saugūs. Tai reiškia, kad vaikų baldai turi būti suapvalintais kraštais, pagaminti iš kuo natūralesnių medžiagų, sunkiai lūžtančių detalių. Vaikų lovas galima įsigyti su papildoma apsauga, kad mažylis neiškristų iš lovos miego metu.

Renkantis spalvas psichologai pataria atsižvelgti ir į mažojo gyventojo charakterį. Jei vaikas labai energingas, reikėtų vengti itin ryškių spalvų, kurios jį dar labiau aktyvintų. Tokį vaiką raminamai veiks mėlyna ir visi jos atspalviai.

Jeigu mažylis ramus, uždaro būdo, ryškesnės spalvos jam suteiks energijos. Ramaus būdo vaikui rinkite intensyvias, ryškias spalvas, ypač tinka oranžiniai, raudoni atspalviai.

Be abejo, niekada neprašausite pasirinkę aukso vidurį – ramiomis spalvomis dažytas sienas suderinę su ryškiomis interjero detalėmis arba išryškinę vieną kambario sieną. Taip pat pagyvinti sienas padeda ir įvairūs lipdukai, ypač – su mėgstamais filmų personažais.

Vaiko kambaryje ypač svarbus tinkamas apšvietimas. Į kambarį turi patekti pakankamai šviesos, be to, patartina įrengti atskirus šviesos šaltinius skaityti ir mokytis, kad vaikas žaisdamas ar skaitydamas bet kurioje kambario vietoje negadintų akių. Mažojo kambariui idealiai tinka ir įvairios spalvotos lemputės, o jaukią aplinką mėgstančiam paaugliui turėtų patikti reguliuojamas šviesos jungiklis.

Svarbiausia, kad užtektų erdvės

Vaiko kambariui dažnai paliekama mažiausiai vietos, neretai viename kambaryje tenka apgyvendinti ir kelias atžalas. Tačiau mažajam reikia daug erdvės, šis kambarys turi būti universalus, suskirstytas į kelias funkcines zonas – poilsio, žaidimų ir mokymosi. Tam idealiai tinka įvairiausi ergonominiai sprendimai. Erdvę taupo dviaukštės lovos, lova, „išvažiuojanti“ iš po stalo ar spintos, kai kurios lovos turi ištraukiamą stalčių su čiužiniu ir pan. Baldų gamintojas „Meblik“ šeimoms, auginančioms du ardaugiau vaikų, siūlo praktiškas dviaukštes lovas, kurios norint pakeisti aplinką gali būti atskirtos ir naudojamos kaip įprastos viengulės lovos.

Neretai klaidingai manoma, kad mažas vaikas turi mažai daiktų. Vaikai mėgsta kolekcionuoti, todėl patartina įrengti daug atvirų lentynų, kur jis savo pamėgtus daiktus galėtų eksponuoti. Tačiau tėvams, mėgstantiems idealią, suaugusiesiems priimtiną tvarką, verta pagalvoti apie uždaras lentynas ir talpius stalčius. Reikia numatyti ir vietą susidėti žaislams, tam pravers nebrangiai kainuojantys pinti krepšiai, kuriuos galima laikyti tiesiog po lova ar spinta. Puikus sprendimas smulkiems daiktams – žaislų dėžės, kurios yra ir kaip interjero detalės kambaryje.

Atžalos kambaryje ant sienos galite įrengti kamštinę lentą – ji taps puikia nuotraukų, iškarpų ir žinučių eksponavimo vieta, kurią galima nuolatos keisti. Erdvę taupys baldai, galintys atlikti ir žaidimo funkciją. Tam puikiai tinka banketės, sėdmaišiai. Arba, pavyzdžiui, dviaukštės lovos pirmajame aukšte įrengę užuolaidą, sukursite paslaptingą žaidimų vietą. O ten pastačius rašomojį stalą vaikas turės savo atskirą biurą.

Teminiai kambariai

Šiuo metu ypač madinga pagal vaiko pomėgius kambarį dekoruoti teminėmis dekoracijomis. Gausus pasirinkimas įvairios tematikos baldų ir dekoracijų: galite įrengti princesės, Mikės Pūkuotuko, futbolininko ar balerinos kambarį. Kiekvienas berniukas ypač saldžiai miegos lenktyninį bolidą primenančioje lovoje, o mergaitė princą ant balto žirgo susapnuos princesės ar Mikės Pūkuotuko teminėmis dekoracijomis papuoštame kambaryje. Paaugliams taip pat patinka teminiai kambariai, tačiau jie turi būti subtilesni: minimalistinės stilistikos baldai ir daugybė interjero detalių bei dekoracijų.

Dar vienas variantas – svajonių kambarį kurkite kartu su vaiku ir pasirinkta tematika pieškite ant sienų. Apskritai patartina palikti kambario kampelį, kur vaikas galėtų duoti valią  savo vaizduotei. Jį galima nudažyti mokyklinės lentos paviršių primenančiais dažais. Čia jis galėtų nevaržomas piešti ant sienų ar lengvai valomais paviršiai dengtų baldų. Tokių baldų galite rasti „Meblik“ baldų kolekcijose.

Negalima pamiršti, kad vaikai auga greitai, o jiems augant turi keistis ir kambarys. Taigi rinkitės ergonomiškus, kartu su vaiku „augančius“ baldus. Gamintojas „Meblik“ siūlo „augančius“ rašomuosius stalus ir darbo kėdes, kurių sėdynės, atlošo, stalviršio aukštį ir kryptį galima reguliuoti. Tačiau susitaikykite su tuo, kad po keleto metų kambario interjerą teks bent minimaliai keisti – tai, kas tinka šešiamečiam, visiškai netiks paaugliui.

Nesistenkite mažojo kambaryje įvesti savo tvarkos bei sistemos, leiskite atžalai eksperimentuoti ir lavinti savo vaizduotę bei įgūdžius.

„Meblik“ baldų kompanija įsteigta 2005 metais. Jos specializacija – aukštos kokybės graviruotų baldų vaikams ir paaugliams gamyba. Kompanija siūlo didelį unikalių kolekcijų, kurių 3D modeliai tikrai traukia akį, pasirinkimą. Bendrovė įvertinta „TÜV Rheinland Lenkija“ sertifikatu, patvirtinančiu, kad „Meblik“ gaminiai atitinka pasaulinius reikalavimus ir užtikrina saugumą, patogumą ir svarbiausia – kokybę.

„Meblik“ baldų kolekcijos itin universalios – perstumdyti baldus kambaryje labai lengva, o jei trūksta idėjų, kaip tai padaryti, gamintojas siūlo pasinaudoti nauju projektu „Nemokamas dizainas“. Klientui tereikia aprašyti kambario dydį, pasirinkti norimą baldų kolekciją ir laukti baldų išdėstymo kambaryje pasiūlymų. Ši paslauga nieko nekainuoja, pirkti siūlomus baldus neprivaloma. Paslauga galite pasinaudoti čia http://www.meblik.lt/dizainas-tau/

Grįžti