Ar sekcijos išėjo iš mados?

2018.11.04
iš Berry

Kas yra sekcija? Tai svetainės korpusinių baldų komplektas, kurį dažnai sudaro uždaros žemos ir aukštos spintelės, letynos ir rečiau - komodos. Mano gilioje vaikystėje jos buvo laaabai populiarios! Atrodytų, kad jas jau visi užmiršome ir projektuojamės svetainės baldus patys ar su baldininkais/dizaineriais, tačiau sekcijos yra vis dar gerai parduodamos.

Kodėl? Aš turiu atsakymą. Žmonės dažnai ieško to, kas paprasta ir greita. Ir tai yra visiškai natūralus noras! Atvykti į baldų saloną ir nusipirkti visą korpusinių svetainės baldų komplektą, nesukant galvos dėl dizaino, lentynų ir spintelių išdėstymo, yra tikrai paprasta. Jeigu mintis apie specialiai jūsų erdvei projektuojamus baldus, bendravimą su dizaineriu ar baldininku, jums kelia nerimą, net neabejoju, jog tinkamus baldus rasite baldų salone.

Didžiausias privalumas yra tas, jog kiekvienas sekcijos baldas yra suderintas tarpusavyje. Jeigu matote, jog jūsų erdvė per maža norimai sekcijai, visada galite kažką nuimti ir susikomplektuoti pagal savo poreikius ir erdvę. Baldų gamintojai prisitaiko prie besikeičiančių rinkos sąlygų ir dabar galite rasti sekcijų, tinkamų itin mažuose butuose. Jeigu ieškote sekcijos mažai erdvei, patarčiau naudoti mažiau atvirų lentynų ir daugiau koncentruotis į uždaras spinteles. Taip erdvė atrodys mažiau apkrauta, tvarkingesnė, taigi ir optiškai ne mažesnė.

Net neabejoju, jog kai kurie patį žodį sekcija sieja su sovietmečiu, bet tikrai be reikalo. Kaip jau minėjau, rinka keičiasi ir tuo metu gamintos "sunkios" ir visą sieną užimančios sekcijos - jau praeitis. Šiuolaikiniai moduliniai baldai yra visomis prasmėmis lengvesni ir universalesni. Taip pat pamirškite krištolo indus, matomus pro stiklą. Dabar jų vietą užima skoningi, šiuolaikiški indai ir aksesuarai. Trumpai tariant - sekcijos prisitaikė prie šiuolaikiškų aktualijų, neprarandant savo paskirties.

Tarp kitko, man sekcija asocijuojasi su vaikyste ir Kalėdų seneliu, nes būtent sekcijos viršuje tėvai laikė dovanas. Aš, būdama smalsi, jas ten atradau ir long story short  per Kalėdas supratau, jog Kalėdų senelio nėra :)

Jei vis tik nerandate tinkamos sekcijos ar norite specialiai jūs erdvei pagaminto baldo - visada galite tai padaryti. O kaip kaina? Labai priklauso nuo jūsų poreikių. Įmanoma pasigaminti vienetinį baldą patiems pigiau nei įsigyti jau pagamintą sekciją, bet lygiai taip pat, augant poreikiams, specialiai gaminamo baldo kaina gali stipriai išaugti, tad vienareikšmiškai pasakyti, kas yra pigiau, negaliu.

Teksto autorė Evelina Aleliūnienė (www.e-interjeras.lt).