Dviejų butų po 35 kv.m interjerai. Ką siūlo baldų pardavėjai?

2018.11.03
iš Berry
Minkštų baldų komplektas 78261

Interjerų analizė - vienas man labiausiai patinkančių dalykų, ypač, kai jie yra Lietuvoje, o matomus baldus ir aksesuarus galite įsigyti ir kiekvienas iš jūsų. Kai gavau šių dviejų, praktiškai identiškų savo baldų išdėstymu, bet skirtingų interjero sprendimais, butų nuotraukas, žinojau, jog bus įdomu!

Abu butai pardavinėjami MG Valdos, o prie jų interjero sūkurimo prisidėjo Berry baldai. Po nuotraukomis sudėsiu kai kurių naudojamų baldų ir aksesuarų nuorodas, kad ieškoti patikusių daiktų būtų paprasčiau. Visų nuotraukų autorius: Leonas Garbačiauskas.

Pirmiausia, panagrinėsiu jų baldų išdėstymo planus. Kaip minėjau, jie praktiškai identiški, tik skiriasi gyvatuko vieta vonios kambaryje. Prieškambaryje numatyta vieta drabužinei arba spintai (funkcionaliau ten būtų daryti drabužinę, kas yra buvo padaryta).

Kadangi erdvė labai nedidelė, miegamasis atskirtas tik dalinai, išnaudojant atsiradusią pertvarą TV spintelei ir bent jau kažkiek paslepiant lovą, o taip pat neprarandama šviesa, sklindanti pro langus. Tiesa, bute nr.122 lovos funkciją atlieka sofa-lova, kuri neužima tiek vietos, kiek įprasta lova, bet įpareigoja daugiau pajudėti :)

Sveikintina ir tai, jog miegamuosiuose suprojektuotos talpios spintos. Lyginant abu butus, nr.122 langų padėtis yra geresnė, nes svetainė su virtuve gauna daugiau apšvietimo, tuo tarpu nr.130 bute atsiranda tamsesnis kampas svetainėje.

Valgomojo erdvė gal ir ne pati patogiausia, bet labai proporcinga esamai erdvei. Atminkite, jog nuotraukose yra kitokia perspektyva nei realybėje, todėl įvertinti visus atstumus reiktų vietoje, o ne remiantis vien tik nuotraukomis. Na, o vonios kambariai suplanuoti tikrai funkcionaliai, pagal esamas galimybes. Tik pastebėjau, jog abiejuose butuose vietoje vonios padaryta dušo kabina, kas nėra blogai  - priklauso nuo to, kas jame gyvens.

NA, O DABAR PEREIKIME PRIE GRAŽIOSIOS DALIES - BALDŲ IR AKSESUARŲ. PIRMASIS, PASIRUOŠĘS ANALIZEI BUS BUTAS NR.122.

Bute vyrauja neutralūs, pilkšvi tonai su juodais akcentais baltame fone, miegamajį pralinksminant melsvomis pagalvėlėmis (kiek nedaug reikia akcentui sukurti). Naudojami baldai bei šviestuvai mums praneša, jog interjeras yra šiuolaikiškas ir gana solidus, su industriniu prieskoniu, tačiau juoda spalva erdvės nemažina, nes naudojama labai saikingai ir tik nedideliems paviršiams.

                Valgomojo-stalai l Valgomojo-kedes 

Atkreipkite dėmesį, jog naudojami lengvos konstrukcijos baldai. Mažuose butuose būtina apgalvoti, kokius baldus renkatės, nes kuo masyvesnis baldas, tuo fiziškai ir optiškai sumažės ir taip maža erdvė.

Ko neįmanoma palengvinti, tai virtuvės baldų (ir gerai, nes ten patarčiau maksimaliai išnaudoti tiek ilgį, tiek aukštį), o valgomasis stalas, kėdės, kavos ir TV staliukai, lentynos ir net sofa turėtų būti kuo lengvesni. Jokių kampinių sofų tokioje erdvėje!

                        Dvivietes-sofos l Zurnaliniai-staliukai 

Mane maloniai nustebino tai, jog nors virtuvės baldai ir miegamojo spinta yra ne balti (kas dažnai daroma mažose erdvėse) ir puikiai dera tarpusavyje bei su grindimis, na, o vonios kambaryje rudomis plytelėmis išklijuota dušo kabina kuria optinę apgaulę, tarytum ji būtų atitraukta toliau ir kambarys atrodo šiek tiek ilgesnis.

                                         Trivietes-sofos 

BUTAS NR. 130

Pastarasis atrodo šiek tiek tamsesnis ir sunkesnis, nors ir nenaudojama juoda spalva. Kodėl? Nes valgomojo kėdės, kavos staliukas ir TV spintelė yra masyvesni. Taip pat įtakos turi tamsiai pilkos spalvos virtuvės stalviršis ir sienelė. Nepaisant to, šis interjeras taip pat labai neutralus savo spalvų gama, kurią galima pagyvinti ryškesnės spalvos pagalvėlėmis, kilimu, paveikslais bei augalais.

                           Valgomojo-stalai l Valgomojo-kedes

 

                     Dvivietes-sofos l Zurnaliniai-staliukai

Man patinka sieninė lentyna, kuri tarnauja ir kaip papildoma vieta smulkiems daiktams, ir kaip dekoratyvinis elementas.

                                           Lentynos

Taip pat pakeisčiau šviestuvus ( į ne tokius kaprizingus) ir atsisakyčiau kilimo, nes bet koks kilimas vizualiai mažina grindų plotą, ko mažoje erdvėje geriau nedaryti. Na, o miegamasis - bene jaukiausia zona, kur gausu tekstilės ir dekoratyvinių elementų ant sienos. Paminkštinta sienos dalis už galvūgalio su nuotraukomis  - puiki idėja, kurią galite nusikopijuoti ir jūs. Šalia lovos esantį pufą naudočiau rūbų padėjimui, prieš einant miegoti, kas yra labai patogu, arba kaip naktinį staliuką.

                                      Stalelis l Miegamojo-spintos

Man patinka abiejuose butuose esantis vientisumas tiek spalviškai, tiek baldų stiliaus prasme. Jeigu turite mažą erdvę, šio principo laikykitės ir jūs, nes kievieną erdvę projektuojant vis kitaip, dings vientisumas, kuris labai svarbus mažame bute. Kartais mažiau yra daugiau ir nereikia prie kiekvienos laisvos sienos statyti uždaros spintos ar kabinti lentynų. Dažniausiai pakanka vienos didesnės drabužinės ar spintos koridoriuje ir miegamajame rūbams laikyti, na ir auksinė taisyklė - virtuvės spintelės iki lubų (nebent beveik negaminate).

                                          Tv-spinteles

Teksto autorė Evelina Aleliūnienė (www.e-interjeras.lt)