Kaip išsirinkti sofą skirtingo interjero stiliaus namams?

2018.11.04
iš Berry

Aš dažnai sulaukiu klausimų apie tai, kaip man pavyksta suderinti skirtingų stilių baldus ir namų dekoro detales savo namuose. Prisipažinsiu, neturiu vieno, tiesaus atsakymo, nes daug dalykų darau tiesiog taip kaip jaučiu. Vis dėl to, jei norisi savo namus sukurti konkrečiu stiliumi, o ne gyventi interjero stilių mišinyje, pirma ką reikia padaryti – išsiaiškinti koks interjero stilius Jums patinka ir kokie Jūsų pasirinkto interjero stiliaus požymiai, kokie baldai ir interjero detalės konkrečiam interjero stiliui yra būdingi. Ir tik tada pradėti ieškoti baldų ir daiktų namams.

Svarbu žinoti, kad retai kada būna visiškai grynas interjero stilius. Todėl nereikia pergyventi, jei patinka kažkas iš skandinaviško, o kažkas iš klasikinio stiliaus. Mano pagrindinis patarimas – domėkitės, ieškokite pavyzdžių internete, knygose ir žurnaluose, išsirinkite kas Jums patinka labiausiai ir tada kurkite savo namus. O šiandien pažiūrėkime, kaip skirtinguose interjeruose atrodo sofos, kurių galima rasti Berry salonuose.

 

Modernus klasikinis interjeras

Modernus klasikinis interjeras, tai lengvesnė, šiuolaikiškesnė klasikinio interjero stiliaus kryptis. Jam būdingi lengvesni, bet daugybės išraitymų ir dekoro baldai. Prabangias medžiagas keičia kokybiškos, bet ne brangios, vyrauja šviesios spalvos.

Toks interjeras yra subalansuotas ir harmoningas. Norėdami rasti daugiau pavyzdžių ieškokite informacijos anglų kalba naudodami classic modern terminą.

Minkštieji baldai tokiame interjere – klasikinių formų, dažnai aptraukti gobelenu.

 

Modernus interjero stilius

Anglų kalba radau jį vadinamą contemporary stiliumi. Jame atsispindi viskas, kas yra šiuolaikiška ir aktualu šiandienai – lakoniškos formos, praktiškos ir natūralios medžiagos, daug natūralios šviesos. 

Pasirinkę šį stilių savo namams rinkitės subtilias, šviesias spalvas ir pagyvinkite interjerą ryškių spalvų detalėmis.

 

Skandinaviškas interjero stilius

Sako, kad jis artimiausias mums lietuviams dėl savo žemiškumo, paprastumo ir universalumo. Man rodosi, kad į šį stilių Lietuvoje žiūrima per daug prastai, nes jo atmainų yra ne viena ir tai, kad sienos baltos, o baldai – tiesių formų interjero nepadaro skandinavišku.

 

Industrinis – lofto stilius

Nežinau kaip konkrečiau šį stilių pavadinti, nes jis vadinamas ir urbanistiniu, ir industriniu, ir tiesiog lofto interjeru.

Jei Jums patinka didelės erdvės, namai įsikūrę buvusiose pramoninėse patalpose metalas, grubūs paviršiai ir industrinės detalės – šis interjero stilius Jums.

Labai tikiuosi, kad šis sofų gidas padėjo pasirinkti kryptį, kokio interjero stiliaus norėtumėte savo namuose. Jei jau nusprendėte remontuoti namus, arba įsirenginėjate naujus ir nežinote kokią interjero kryptį pasirinkti – ieškokite informacijos, paveiksliukų ir kuo daugiau vaizdų peržiūrėsite, tuo lengviau bus suprasti kokie turi būti Jūsų svajonių namai.

 

Teksto autorė Sigita Petrunina (www.tenkurnamai.lt)