Kuris lovos tipas jums tinkamiausias?

2018.11.04
iš Berry

Dirbdama su klientais pastebėjau, jog dažnas miegamojo interjerui skiria labai mažai dėmesio, tuo labiau - lovai. Jau įprasta sulaukti atsakymo, jog šiam baldui klientas neturi jokių reikalavimų. O be reikalo, nes nusipirkę bet kokią lovą galite nusivilti tiek jos funkcionalumu, tiek dizainu.

Šiame straipsnyje noriu supažindinti su trimis pagrindiniais lovų tipais, kurie turi įtakos erdvės išnaudojimui. Tai ypač aktualu, jeigu gyvenate mažame būste. Žinoma, lovos pasirinkimas neapsiriboja tik tuo (nepamirškime galvūgalio ir medžiagiškumo), bet šioje temoje apie tai nekalbėsiu.

Lova su kojomis ir laisva erdve po čiužiniu

Šis lovos tipas geras tuo, jog turite galimybę lengvai išvalyti dulkes, o čiužinys gali laisvai kvėpuoti. Taip pat vieta po lova gali būti naudojama, kaip papildoma erdvė daiktams laikyti. Galiausiai, tokios lovos atrodo lengvesnės ir vizualiai neapkrauna interjero taip, kaip lovos be kojų.

Kokie galimi minusai?

Dažniausiai tokios lovos neturi patalynės dėžės. Taip pat, neturintys gerų tvarkimosi įpročių, neretai pamiršta apie tai, jog reikia valyti po lova arba apačioje padaro nedidelį šiukšlyną. Jeigu norite kuo mažiau apkrauto vaizdo, stenkitės po lova nelaikyti daug daiktų.

Lova be kojų, erdvė po čiužiniu aklinai uždengta

Kai lova neturi kojelių, pats baldas atrodo žymiai masyvesnis ir tarsi tvirčiau stovi ant žemės. Šio tipo lovas ypač mėgsta vyrai, nes jos itin paprastos konstrukcijos ir dizaino. Būtų nuodėmė neišnaudoti esančios erdvės po čiužiniu, todėl gyvenantiems mažuose būstuose, siūlyčiau rinktis lovas, turinčias patalynės dėžę ar stalčius. 

Renkantis tokio tipo lovas, būtina pasikonsultuoti dėl čiužinio, kad būtų užtikrinta oro ventiliacija. Na, o akivaizdus pliusas yra tas, jog reikia valyti mažiau dulkių :)

Lova su patalynės dėže/pakeliamu čiužiniu

Mano subjektyvia nuomone, tai pačios geriausios lovos, nes aš mėgstu baldus, kuriuose telpa kuo daugiau daiktų. Kodėl atsisakyti patalynės dėžės, kur galima sutalpinti dar ir kitus daiktus? Galbūt šiuo metu turimos erdvės pakanka, bet po kelių metų užgyvensite daugiau daiktų ir vieta po lova tikrai pravers.

Šių lovų pasirinkimas - tikrai nemažas. Galite rinktis lengviau atrodančias lovas su kojelėmis arba masyvesnes - be kojelių, todėl tai lieka kiekvieno skonio reikalas. Vienintelis minusas - didesnė kaina, na, bet juk logiška už sudėtingesnę konstrukciją mokėti daugiau.

Beje, vietoje pakeliamo čiužinio galima rasti lovų su stalčiais, kuriuose galite laikyti patalynę (kaip paskutinėje nuotraukoje).

Teksto autorė Evelina Aleliūnienė (www.e-interjeras.lt).